piątek, 10 sierpnia 2012

Raj na balkonie

Super przyjemnie jest wypić kawę na swoim własnym balkonie w buszu kwiatów.  Na słonecznym balkonie chętnie rośnie wszystko. W tym sezonie mój balkon został ozdobiony dwiema plastikowymi, wiszącymi donicami oraz jedną, z której jestem szczególnie dumna, ceramiczną.

Rośliny, które sprawdzą się na pewno w warunkach balkonowych to surfinie, petunie, pelargonie, rozchodniki i inne podobne. Jak dla mnie najpiękniejsze to petunie oraz surfinie i to one powędrowały do moich świeżo zasypanych ziemią donic. 

Warunki optymalne dla tych roślin to dużo słońca i zawsze wilgotna ziemia. Trzeba uważać, żeby nie miały za sucho bo szybko padną i skubać opadłe kwiaty. Moje plastikowe pojemniki nie mają dziurek ale i tak da się je utrzymać w ładnej kondycji. Trzeba tylko osłaniać je przed deszczem, stanie wody powoduje gnicie korzeni a to przekłada się na wygląd całej roślinki.

Nawozimy najlepiej pałeczkami do roślin balkonowych, wystarczy raz na 3 m-c wetknąć pałeczkę w ziemie i cały sezon mamy z głowy.

Im głębsza donica tym łatwiejsza uprawa, wtedy nie dajemy ziemi do samej góry, dzięki temu ziemia łatwiej zachowa wilgotność. Nawet największe deszcze nie zaszkodzą rośliną w odpowiednio głębokiej donicy.

Łatwo je też odnowić. Kiedy zdarzyło nam się przesuszyć lub przelać petunie, można ją odnowić. Wystarczy mocno przyciąć (jak na fotce w środku) by po tygodniu znów cieszyć się ich kwitnięciem (fotka z prawej - jakieś dwa tygodnie po przycięciu).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz